Kaliteli bir sıvı mikrobiyal gübre ve yardımcı bitki besin maddesidir. Hastalık ve zararlılara karşı direnci artırmak için yapraktan uygulanır. Sürekli uygulandığında kimyasal tarım ilaçları gereksinimini azaltır. Çimlenmeden sonra, hastalık ve zararlılar ortaya çıkmadan önce korumak amacıyla spreylenirse en iyi sonucu verir. Güneş ışınları dik geldiği zaman gözenekler (stomalar) fazla su kaybını önlemek için kapalı olacağından, yapraktan EM.5 uygulaması serin bulutlu günlerde yada sabah erken ve akşam geç saatlerde, yağmur yağdıktan sonra, mümkünse rüzgarsız havalarda yapılmalıdır. EM.5’in etkisini artırmak için EM.FPE ile % 50 - %50 oranında karıştırılarak 1/500 oranında klorsuz su ile seyreltilerek yapraktan uygulanır.

Laktik Asit Bakterisi :

Lactobacillus Delbrueckii,
Lactobacillus Plantarum
Lactobacillus Rhamnous,
Lactobacillus Casei

Mayalar :

Saccharomyces Cerevisiae

Fototrofik Bakteriler :

Rhodopseudomonas Palustris

Toprakta en iyi çalışabildiği ortam : pH 3,60 -8,50  (Optimum pH 6,80) sıcaklık 8- 40 0C  (Optimum 25 oC) Orijinal Ambalajında Normal Şartlar Altında (serin ve kuru yerde)  direkt güneş ışığına maruz kalmadan özelliğini en az 2 yıl muhafaza eder. Depolama Sıcaklığı :+5 ile +35 0C arası olmalıdır.

Kimyasal uygulamalar hızlı sonuç verse de, bitkilere ve toprağa zararlı olabilir. EM.5, aşırı derecede uygulansa bile hiçbir kötü etkisi söz konusu değildir. Aksine, EM.5’in  içindeki mikroorganizmaların sentezlediği yararlı bileşikler bitki tarafından absorblanmasından ötürü, bitkinin gücünü ve antioksidasyon düzeyini (bir başka deyişle, hastalıkları, haşereleri ve gücünü azaltacak herhangi bir olumsuzluğu yenme yeteneğini) artırabilir. EM.5 kullanımı sayesinde toprağın koşulları değişeceği için, uzun vadede daha az EM.5 kullanılacaktır. Bu sayede, kendilerini hastalıklardan ve haşerelerden koruyabilen sağlıklı ve güçlü ürünler yetiştirilecektir. Çimlenmeden hemen sonra haşarat ve hastalık görünmeden önce spreylemeye başlayınız. EM.5’i düzenli aralıklarla uygulayınız. EM.5; pestisit, germisit ya da zararlı bir kimyasal madde olmadığından, uygulama yöntemi diğer tarım kimyasallarından farklıdır. Kimyasal maddeler bir sorunu zorla ve çabucak çözmek için kullanılır ve belirli aralıklarla uygulanırlar. EM.5 ise, bitki dikildikten sonra herhangi bir haşere ya da hastalık ortaya çıkmadan önce uygulanmalıdır. Bu yapılmaz ve hastalık ya da haşere ortaya çıkarsa, EM.5 ile sorun ortadan kalkana dek her gün veya gün aşırı spreylenmelidir. Uygulama, haftada bir ya da iki kere doğrudan bitkiler üzerine spreylenerek yapılabilir. Bitkinin her tarafı spreylenirse, iyi sonuç elde edilmesi garanti altına alınmış olur. EM.5 etkisini zaman içinde gösterir. Bu yüzden, düzenli olarak uygulanırsa en iyi sonuç elde edilir.EM.5 BKÜ değildir.EM.5 mikroorganizma içeren mikrobiyal gübredir.

EM.5’in etkisini artırmak için EM.FPE ile % 50 - %50 oranında karıştırılarak 1/500 oranında klorsuz su ile seyreltilerek yapraktan uygulanır.

BROŞÜRÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ