Kaliteli bir sıvı mikrobiyal gübre ve yardımcı bitki besin maddesidir. Mikrobiyal formülasyonlardan ve yeşil bitki menşeli doğal ürünlerden oluşur. Hastalık ve zararlılara, soğuk ve donlara karşı bitkinin direnci artırmak için yapraktan uygulanır. Enzimler, antioksidan maddeler, organik asitler, biyoaktif maddeler, mineraller, doğal hormonlar ve diğer yararlı maddeler içerir. Güneş ışınları dik geldiği zaman gözenekler (stomalar) fazla su kaybını önlemek için kapalı olacağından, yapraktan EM.FPE uygulaması serin bulutlu günlerde yada sabah erken ve akşam geç saatlerde,yağmur yağdıktan sonra, mümkünse rüzgarsız havalarda yapılmalıdır.

EM.FPE’nin etkisini artırmak için EM.5 ile % 50 - %50 oranında karıştırılarak 1/500 oranında klorsuz su ile seyreltilerek yapraktan uygulanır.

Laktik Asit Bakterisi :

Lactobacillus Casei,
Lactobacillus fermentum,
Lactobacillus Plantarum,
Lactobacillus Rhamnous,

Mayalar :

Saccharomyces Cerevisiae

Fototrofik Bakteriler :

Rhodopseudomonas Palustris

Toprakta en iyi çalışabildiği ortam : pH 3,60 – 8,50 (Optimum pH 6,80) sıcaklık 3- 400C (Optimum 25oC) Orijinal Ambalajında Normal Şartlar Altında (serin ve kuru yerlerde)  direkt güneş ışığına maruz kalmadan özelliğini en az 2 yıl muhafaza eder. Depolama Sıcaklığı :+5 ile +350C arası olmalıdır. EM.FPE BKÜ değildir.EM.FPE mikroorganizma içeren mikrobiyal gübredir.

BROŞÜRÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ