Silajın olușum sürecinde pH'nın hızla düșmesini garanti eden ve içerdiği mayalar sayesinde anaerobik metabolitlerin olușmasına neden olan EM-Silo , birçok mikroorganizmanın dengeli bir karıșımından olușmaktadır. Olușan metabolitler, silaja hayvanların beğeneceği güzel bir tat verir ve silajın așırı derecede ısınmasını önler.

EM Silo'nun Etkisi Nedir?

EM-Silo içindeki laktik asit bakterileri bir miktar șekeri laktik aside dönüștürerek pH'nın düșmesini ve böylelikle daha kararlı ve daha dayanıklı bir silaj elde edilmesini sağlar.

EM-Silo içindeki diğer bir bileșen maya, fermantasyonun daha da ilerlemesini sağlayarak, silajın besin değerini artırır. Silaj katkı maddeleri, çoğunlukla silaj yapma koșulları ideal olmadığı zaman kullanılmaktadır. En yaygın yapılan uygulama asit ve tuzlar kullanılarak pH'nın hızla düșürülmesi ve silajın kararlı hale getirilmesidir. EM-Silo, silajı kararlı hale getirmekle ve yemin enerjisini korumakla kalmaz, aynı zamanda silajın yem olarak enerjisini de artırır. Bunu benzersiz bakteri ve maya dengesi sayesinde bașarır ve bu yüzden iklim koșulları ne olursa olsun kullanılmalıdır.

EM Silo’nun Özellikleri Ve Yararları Nelerdir?

• EM-Silo laktik asit ve maya içerir. Bu, benzersiz bir karıșımdır ve silajın daha kararlı olmasını ve ön fermantasyona uğramasını sağlar.
• EM-Silo kullanıma hazır bir sıvıdır. Herhangi bir ișleme tabi tutulması gerekmez.
• EM-Silo yıllarca Avrupa'da denenmiș ve yararları kanıtlandıktan sonra ilk önce Avrupa'da piyasaya sürülmüștür.
• EM-Silo, ot ve mısır dahil tüm tahılların silajında kullanılabilir.
• EM-Silo kendine özgü tat ve kokusuyla hayvanların seveceği ve hayvanları iyi besleyen bir üründür.
• Hollanda'da Wageningen Enstitüsü'nde yapılan bir araștırmaya göre, EM-Silo ile üretilmiș silajla beslenen ineklerde süt verimi artmıștır.
• EM-Silo’nun içindeki mayalar, silaj hayvanlara verilirken hava ile temas ettiğinde silajın ısınmasını önleyen anaerobik metabolitlerin üretilmesini sağlar.
• EM-Silo’nun çevreye ve kullanıcılara karșı hiçbir toksik etkisi yoktur ve ekipmanlarda korozyona yol açmaz.
• EM-Silo canlı mikroorganizma kültürüdür.

Kullanım Șekli Ve Dozu:

2 litre EM Silo® 100 litre suyla seyreltilir. Bu karıșımdan 4 litre silaj yapılacak ürünün tonu bașına spreylenir. Eğer daha az su kullanılacak 2 litre EM Silo® en az 50 litre suyla seyreltilmelidir. Bu karıșımdan ton bașına en az 2 litre kullanılmalıdır.
Kısaca 20 litre EM Silo® ile 250 ton silaj yapılmaktadır.
Klorsuz su kullanınız. Su ile seyreltildikten sonra 24 saat içinde kullanınız.

BROŞÜRÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ